enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp
DOLAR
8,6580
EURO
10,1795
ALTIN
488,66
BIST
1.419
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sağanak Yağışlı
26°C
İstanbul
26°C
Sağanak Yağışlı
Pazartesi Parçalı Bulutlu
31°C
Salı Gök Gürültülü
26°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
25°C
Perşembe Sağanak Yağışlı
23°C

Piyasadan haberler

AVGYO… Şirket portföyünde yer alan İstanbul ili Şişli İlçesi Metrocity İş Merkezi A Blok 17’nci katta bulunan 187 numaralı bağımsız bölümün …

Piyasadan haberler
16.08.2021 08:30
0
A+
A-

AVGYO… Şirket portföyünde yer alan İstanbul ili Şişli İlçesi Metrocity İş Merkezi A Blok 17’nci katta bulunan 187 numaralı bağımsız bölümün mevcut kiracısı olan Metro Portföy Yönetimi A.Ş. ile yapılan kira sözleşmesinin 14.08.2021 tarihinden başlamak üzere 1 yıl daha uzatılarak aylık 12.711 TL + KDV bedelle kiraya verilmesine karar verilmiştir.

CRFSA… CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş. (‘’CarrefourSA”) ile Mahmut Bakır, Yalçın Bakır, Murat Bakır, Ramazan Bakır, Ahmet Doğrul, Murat Doğrul, Mustafa Doğrul (‘’Potansiyel Alıcılar”) arasında CarrefourSA’nın %100 oranında pay sahibi olduğu Adana Gayrimenkul Geliştirme ve İşletme Anonim Şirketi’nin (”Adana Gayrimenkul”) sermayesinin %100’ünü temsil eden her biri 1 TL nominal değerde 113.264.693,28 adet payın tamamının 212.000.000 TL (KDV hariç) peşin bedel karşılığında, Potansiyel Alıcılar’a devredilmesi hususunda görüşmeye başlanmış ve taraflar arasında mutabık kalınarak 12.08.2021 tarihinde niyet mektubu imzalanmıştır. Niyet mektubunun imza tarihi itibariyle satış tutarının %10’u tutarında kapora şirket hesabına ödenmiştir. Potansiyel Alıcılar tarafından işlemden vazgeçilmesi halinde söz konusu tutar şirket hesaplarına irat kaydedilecektir. Hali hazırda görüşmelere devam edilmekte olup hisse devir koşullarında tarafların anlaşması halinde hisse devir sözleşmesi imzalanacak ve devir işlemi tamamlanacaktır.

 DARDL… İlgi açıklamaya konu Alacak Devir Anlaşması uyarınca belirlenen 6 milyon Euro ödeme, ilgili mali kuruluşlara (NBG, Alpha Bank, Cairo No.3 (Eurobank), Metexelixis (Quant), Piraeus Bank ve ABC Factors ) yapılmış ve böylece söz konusu mali kuruluşların G .Kallimanis SA şirketinden olan alacakları, teminatları ile beraber şirkete geçmiştir.

DESA… Şirket tüm dünyada yaşanan Covid (Pandemi)’ye rağmen yatırımlarına devam etmekte olup İzmir Karşıyaka Hiltown Samsonite, Yalı Mah. 6522. Sok. N3 Karşıyaka/İzmir (adres kodu : 3406320923) adresinde “Desa Deri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi İzmir Karşıyaka Hiltown Samsonite Şubesi” ünvanlı olmak üzere toplam 1 (bir) yeni mağaza 12.08.2021 itibari ile faaliyete geçmiştir. İzmir Karşıyaka Hiltown Samsonite mağazanın alanı 60 m2’dir.

DIRIT… Şirket Isparta ili, Gönen İlçesi, Suleyman Demirel OSB içerisinde yer alan 121 ada 5 parselde kayıtlı taşınmaz üzerindeki Fabrika nitelikli yapının güncel pazar değerinin belirlenmesi amacı ile değerleme raporu için Bilgi Gayrimenkul Değerleme A.Ş ile ödemesi yapılarak anlaşma yapılmıştır.

 ENKAI… Yönetim Kurulu Üyeleri, 30.03.2021 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul’unda verilen Kar Payı Avansı dağıtımına karar verme yetkisine istinaden, bu hesap dönemi için Kar Payı Avansı dağıtılmamasına karar vermiştir.

 ESCOM… Bağlı Ortaklık Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş’nin 5.000.000 TL Şirket değerlemesi ile 10.06.2020 tarihinde %4 oranında iştirak ettiği Barty Mobil İnternet Servisleri ve Tic. A.Ş , bu defa muhtelif yatırımcılardan 16.000.000 TL şirket değerlemesi ile yeni bir yatırım almıştır. Bağlı ortaklık Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş yatırım tutarı payını %5,12’ye çıkartarak katılım sağlamıştır. 15 ay gibi bir sürede şirket değerini 3.2 katına çıkartan Barty, aldığı yatırımla kişiler arası eşya takas platformu kullanıcı sayısını artırmayı ve bir ülkede daha faaliyete başlamayı hedefliyor.

IEYHO… Bağlı ortaklıklardan Işıklar İnşaat Malzemeleri A.Ş. ‘nin Bartın’ da iki ayrı lokasyonda bulunan klinker tuğla üretim tesisleri ve Işıklar İnşaat ve Turizm A.Ş. nin depo tesisi, alınan önleyici tedbirler neticesinde, yaşanan üzücü sel felaketinden etkilenmemiştir.

RALYH… Şirketin Bağlı Ortaklarından Ral Yapı Mühendislik A.Ş. ile Özova Grup arasında Hatay İskenderun’da 1845 Ada 12 Parsel de bulunan 3422 m2 arsa üzerinde geliştirilecek ticaret ve ofis alanlarından oluşacak proje için %50 – %50 arsa satışı karşılığı hasılat paylaşımı sözleşmesi görüşmelerine başlanmıştır.

 RYGYO… Şirket portföyündeki Adana İli Sarıçam İlçesi Dağcı Mahallesi 151 Ada 12 Parsel’deki 46.946,40 m2’lik arsa üzerinde asma katlarla birlikte inşa edilecek 32.444 m2’lik lojistik depo yapımı için İnşaat Yapı Ruhsatı alınmıştır. Söz konusu arsa üzerine inşa edilecek depo, kiracı Pioneer Tohumculuk A.Ş. (USA)’ya Kasım 2021 tarihine kadar teslim edilecektir.

 SAFKR… Yurtiçinde yerleşik savunma sanayii üreticisinden ~550.000-USD’lik savunma sanayiine yönelik klima siparişi alınmıştır. Teslimatlar 6 ay içerisinde tamamlanacaktır.

TTKOM… Şirketle Türkiye Haber-İş Sendikası arasında 05 Nisan 2021 günü başlayan 14. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanmıştır. Türkiye’de yaklaşık 10.000 Sendika üyesi çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi 01/03/2021-28/02/2023 tarihleri arasında 2 yıl süreyle geçerli olacaktır. Varılan anlaşmaya göre; – Sözleşmenin imza tarihinde işyerinde çalışmakta olan sendikalı çalışanların 28.02.2021 tarihinde almakta oldukları aylık çıplak ücretleri 4.200 TL’nin altında olanların aylık çıplak ücretlerinin 4.200 TL ye yükseltilmesine, İyileştirme yapıldıktan sonra bütün sendikalı çalışanların ücretlerine, – İlk altı aylık dönem için seyyanen 850 TL, – İkinci altı aylık dönem için seyyanen 450 TL, – Üçüncü ve dördüncü altı aylık dönemler için ise %5,50 oranında zam yapılmasına, karar verilmiştir. Ayrıca üçüncü ve dördüncü altı aylık dönemdeki enflasyon oranının (TÜFE) %5,50′ yi aşması halinde, aşan kısma denk düşen tutarın ücretlere ilave edilmesine ve işverence sendika üyelerine sözleşmenin ikinci yılından itibaren geçerli olmak üzere Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde brüt 1.000 TL tutarında bayram yardımı ödenmesine karar verilmiştir.

ULUUN… Söke Değirmencilik San. ve Tic. A.Ş. (Söke Un A.Ş.) paylarının satın alınması amacıyla verilen nihai teklif neticesinde yürütülen müzakereler sonucunda karşı taraftan teklifin revize edilmesi talep edilmiştir. Yönetim Kurulunun bugün yapmış olduğu toplantıda; revize nihai teklifin hazırlanmasına ve bugün itibariyle Mediterra Capital Partners’a iletilmesine karar verilmiştir.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.